“Саутхемптън” ще играе финал на “Уембли”

“Саутхемптън” се класира за финала на Купата на лигата, след като победи с 1:0 като гост “Ливърпул” в реванша между двата тима.

“Светците” записаха минимален успех и в първия мач и така стигнаха до крайния успех. Единственото попадение в мача вкара Шейн Лонг в добавеното време. Играчите на Юрген Клоп владееха изцяло инициативата през целия мач, но отново им липсваше острота в завършващата фаза и така те не успяха да спечелат в пети от последните им шест срещи.

В спор за трофея воденият от Клод Пюел тим ще се изправи на “Уембли” срещу победителя от сблъсъка между “Манчестър юнайтед” и “Хъл сити”, като “червените дяволи” имат солидна преднина от 2:0 след двубоя на “Олд трафорд”.

Двубоят днес започна с преса на домакините, но “Саутхамптън” разчиташе на опасни контраатаки, които няколко пъти можеха да донесат неприятности на съперника. Филипе Коутиньо, който по-рано днес поднови договора си с “мърсисайдци”, бе един от най-активните на терена.

В 15-ата минута добър шанс се откри пред Даниел Стъридж, но плътният му шут от границата на наказателното поле попадна право в ръцете на Фрейзър Форстър. В следващата атака Деян Ловрен се размина с топката и пропусна да даде преднина на домакините.

При контите си “светците” също имаха добри положения, но Душан Тадич и Стивън Дейвис не успяха да се разпишат от няколко метра.

В 53-ата минута стражът на гостите се намеси неумело, но все пак компенсира грешката си и в последния момент изби топката. Всички на стадиона останаха с впечатлението, че тя е преминала гол линията, но повторенията показаха, че гол правилно не е бил зачетен.

Последваха няколко слаби отигравания в предни позиции на Стъридж и “мърсисайдци” продължиха да не успяват да се възползват от пълното си териториално привъзходство. Те завършиха двубоя със 72% владение на топката и отправиха 14 шута към противниковата врата, но само три бяха в нейните очертания.

Точка на спора сложи Шейн Лонг, който се разписа в първата минута на добавеното време след асистенция на Джошуа Симс.